play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„rozRuszamy po covidzie !”- Katowice uruchamiają projekt dla seniorów

today23 lutego 2021

Background

Wykwalifikowany pracownik MOSiR-u przyjdzie do domu i poprowadzi zajęcia ruchowe z seniorem. Taki pomysł mają władze Katowic, które chcą pomóc starszym osobom zwiększyć aktywność, która spadła z powodu pandemii koronawirusa.

Brak ruchu zabija, a koronawirus zamyka ich w czterech ścianach. Właśnie dlatego władze Katowic już wkrótce ruszą z programem dla seniorów, którzy z powodu pandemii mają o wiele mniej aktywności. Program rozpocznie się od marca – mówi Michał Łyczak z katowickiego Ratusza:

Chodzi o to by seniorów po 60. roku życia zachęcić do aktywności fizycznej, która przełoży się na ich zdrowie, na ich ogólną sprawność w wykonywaniu na przykład codziennych czynności domowych.

Z programu mogą skorzystać mieszkańcy Katowic po 60. roku życia, którzy zostali już zaszczepieni.

Projekt „rozRuszamy po covidzie!” swoją ideą nawiązuje trochę do programu złota rączka dla seniora. Z tą różnicą, że zamiast fachowca który przyjdzie naprawić na przykład cieknący kran, przyjdzie wykwalifikowany pracownik MOSiR,  który poprowadzi zajęcia ruchowe z seniorami. Od razu też informujemy że takie zajęcia nie są zastępstwem dla profesjonalnej rehabilitacji zaleconej przez lekarza, są jedynie uzupełnieniem.- dodaje Łyczak

O tym, że brak ruchu zabija mówią statystyki. Co roku siedzący lub leżący tryb życia przyczynia się do zgonu 7 Polaków.

zdjęcie: pixabay

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content