play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozrywka

#RozrywkaDoŚniadania. Teatr Rozrywki w sieci

today23 marca 2020

Background

#RozrywkaDoŚniadania to pomysł zespołu Teatru Rozrywki na funkcjonowanie w czasach pandemii, której skutki boleśnie odczuwają instytucje kultury. Chorzowski teatr przeniósł się do sieci, publikując fragmenty spektakli online, koncerty, lub proponując widzom czytanie fragmentów bajek.

#RozrywkaDoŚniadania to okazja dla widzów, aby pozostać w kontakcie z chorzowską sceną. Od wczoraj na kanale YT i Facebooku Rozrywki można obejrzeć recital „Franek śpiewa Grechutę”. Kameralny spektakl został zarejestrowanego 19 marca 2020 roku przy pustej widowni, wśród ograniczonej do minimum ekipy technicznej chorzowskiego teatru.

https://www.facebook.com/TeatrRozrywki/videos/199806371436902/

Recital „Franek śpiewa Grechutę”, powstał z inicjatywy młodego wokalisty i aktora. Autorem aranżacji przebojów Marka Grechuty jest Radosław Michalik. Recital pod patronatem Muzeum Polskiej Piosenki, zagościł w 2014 roku w repertuarze Teatru Rozrywki w Chorzowie i przez kilka lat podbijał serca śląskiej publiczności, zdobywając tym samym pozytywne recenzje i nominację do nagrody artystycznej Złota Maska 2015.

W 2018 roku dwa utwory pochodzące z tego recitalu, Kamil Franczak zaprezentował podczas Grechuta Festival w Świnoujściu. Głosami jury składającego się z najbliższego otoczenia Marka Grechuty, otrzymał Grand Prix. W następnym roku dźwięki tego recitalu zabrzmiały ponownie w Świnoujściu oraz podczas jesiennej edycji Grechuta Festival w Krakowie.

 

fot. Artur Wacławek/ Teatr Rozrywki

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content