play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Rozwija dzieci, odciąża rodziców, ratuje biznes – Wirtualna Przygoda Pana Kleksa

today27 stycznia 2021

Background

Zbliża się premiera Wirtualnej Przygody Pana Kleksa, wyjątkowej, bezpiecznej, edukacyjnej rozrywki dla dzieci. To także dobry przykład tego, jak firmy mogą radzić sobie z lockdownem.

Bajka Panka Kleksa 3 lutego o godzinie 13:00 uruchomi pierwszą w Polsce innowacyjną platformę – Wirtualną Przygodę Pana Kleksa. To skierowane do najmłodszych, rozgrywające się w wirtualnym świecie wydarzenie jest rozszerzeniem stacjonarnej działalności popularnej „Bajki Pana Kleksa”, mieszczącej się w katowickiej Fabryce Porcelany.
Decydując się na zakup biletu w cenie 29 złotych, uczestnicy otrzymają dostęp do aplikacji oraz 60 minut rozrywki na żywo w towarzystwie przewodnika, wcielającego się w rolę Profesora Kleksa lub Królowej Aby.
Platforma umożliwia najmłodszym kreatywne spędzenie czasu z rówieśnikami, wypełniając lukę, która powstała po zamknięciu szkół i innych miejsc, w których dzieci mogą wspólnie bawić się i podejmować wyzwania na żywo. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu dźwięku przestrzennego. Wszyscy uczestnicy mogą rozmawiać ze sobą bezpośrednio za pomocą mikrofonów, a nawet tworzyć specjalne pokoje, przeznaczone do rozmów w mniejszych grupach.

Najważniejsze cechy Wirtualnej Przygody Pana Kleksa:

 • Przyjazna w obsłudze aplikacja na komputery z systemem Windows
 • Niezwykła przygoda dla najmłodszych
 • Wirtualny świat Pana Kleksa
 • 60 minut niepowtarzalnej zabawy na żywo
 • Towarzystwo przewodnika, który odpowiada za przebieg rozgrywki
 • Przestrzenny dźwięk, umożliwiający swobodne prowadzenie rozmów
 • Możliwość poznawania rówieśników i zawierania przyjaźni
 • Możliwość tworzenia własnego avatara
 • Niepowtarzalne sesje ograniczone tylko wyobraźnią użytkowników i przewodnika

Po wprowadzeniu licznych ograniczeń związanych z pandemią okazało się, że dzieci i młodzież nie mają możliwości pozyskiwania wiedzy i inteligentnej rozrywki w formie, która byłaby dla nich atrakcyjna. Przed rodzicami zostało postawione niełatwe zadanie walki z nudą dzieci. Pomysły na rozrywki i zajęcia dla najmłodszych kiedyś się kończą, a energia i potrzeby dzieci czasami przerastają nawet najbardziej kreatywnych opiekunów.

Bajka Pana Kleksa znalazła odpowiedź na potrzeby najmłodszych oraz ich rodziców, a jednocześnie sposób na dalsze rozwijanie biznesu. Rozwiązaniem okazało się „przeniesienie” ekspozycji do wirtualnego świata i zbudowanie wokół nich niezwykłej, wartościowej zabawy. Tak powstała „Wirtualna Przygoda Pana Kleksa”.

Biletowanie dostępu do platformy zapewnia uczestnikom bezpieczeństwo. Dzięki temu uczestnicy nie są anonimowi. Zapewnia także byt pierwszej w Polsce Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy, która od startu w grudniu 2019 roku była chętnie odwiedzana przez rodziny z całej Polski. Jej twórcy podjęli się ambitnego zadania przeniesienia do katowickiej Fabryki Porcelany niezwykłego, kolorowego i kreatywnego świata Pana Kleksa, łącząc w nim aktywną rozrywkę dla najmłodszych z walorami edukacyjnymi. Na ponad 1000 m2 powstała przestrzeń pełna łamigłówek, eksperymentów i zagadek. Uczestnicy przemierzali 8 niezwykłych krain, poznając świat Brzechwy i ucząc się w najlepszy możliwy sposób, przez zabawę. Tak wyglądała działalność stacjonarnej „Bajki Pana Kleksa” przed pierwszą falą koronawirusa.

Fot. bajkapanakleksa.pl

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content