play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Rozwikłana zagadka usiłowania zabójstwa w Knurowie sprzed 15 lat

today9 listopada 2020

Background

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 5 osób, a jedną doprowadzili do Prokuratury Krajowej w Katowicach z Zakładu Karnego. Są podejrzani między innymi o udział w zbrojnym gangu. Dwaj zatrzymani odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa, do którego doszło w Knurowie w 2005 r. Sprawcy siekierami i kijami bejsbolowymi zaatakowali mężczyznę, ciężko go raniąc.

Napastnicy uderzali swoją ofiarę m.in. w głowę i klatkę piersiową, czym spowodowali rozległe obrażenia zagrażające życiu. Tylko dzięki interwencji sąsiadów, którzy przepłoszyli bandytów a potem udzielili szybkiej pomocy pokrzywdzonemu nie doszło do jego śmierci. Jeden z podejrzanych usłyszał też zarzut dotyczący próby zdyskredytowania wiarygodności świadka koronnego, który zeznawał w tej sprawie.
Członkowie gangu podejrzani są również o obrót środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Niektórzy, swoją działalność rozpoczynali jeszcze w 2005 r. Na przestrzeni ostatnich lat kolejni podejrzani wpadali w ręce organów ścigania.

Sprawa była bardzo trudna do wyjaśnienia, ponieważ osoby mające wiedzę na temat zajścia, nie chciały współpracować z organami ścigania. Śledczych to nie zniechęciło i w efekcie ustalili, że w sprawę może być zamieszanych 6 osób, z czego jedna z nich przebywa w Zakładzie Karnym m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił dwóm osobom zarzuty usiłowania zabójstwa osoby. Ponadto prokurator ogłosił zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, w tym trzy osoby usłyszały zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Jeden z podejrzanych usłyszał dodatkowo zarzut dotyczący próby zdyskredytowania wiarygodności obciążającego go świadka koronnego. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

źródło/foto: CBŚP

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content