play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Ruch Chorzów ma zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie

today22 maja 2017

Background

Ruch Chorzów – z zawieszoną licencją na grę w Ekstraklasie. Decyzję podjęła Komisja Licencyjna PZPN. Ta jest kontrowersyjna – nie dalej jak 12 maja drużyna z Chorzowa otrzymała licencję.

Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej – decyzja ma związek z postępowaniem w sprawie niepłacenia premii piłkarzom w 2016 roku. Komisja informuje jednocześnie, że będzie dalej prowadzić działania zmierzające do pełnego i kompletnego wyjaśnienia sprawy.

Decyzja może pogrążyć zespół. Ruch został już wcześniej ukarany ujemnymi punktami na kolejny sezon. Co więcej, w piątek przegrał trzeci mecz z rzędu i zajmuje ostatnie miejsce w grupie spadkowej. Do miejsca dającego utrzymanie traci cztery punkty. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki.

Na decyzję Komisji Licencyjnej zareagował już Ruch Chorzów, który opublikował oświadczenie:

”W związku z postanowieniem Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która w dniu 19 maja br. zawiesiła swoją decyzję z dnia 12 maja br. przyznającą Ruchowi Chorzów licencję na występy w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 Zarząd Klubu informuje, że przedstawił Komisji stosowne wyjaśnienia i jest gotów do dalszej współpracy z Komisją w każdym czasie i zakresie. Jesteśmy przekonani, że po szczegółowym zapoznaniu się ze wszystkimi okolicznościami sprawy licencja dla klubu zostanie odwieszona. Zarząd zwraca się do Kibiców i wszystkich zainteresowanych sprawą o niewyciąganie przedwczesnych wniosków na podstawie medialnych informacji. Zarządowi Spółki nie jest znany kompletny regulamin premiowania zawodników na sezon 2015/2016. Takim dokumentem nie dysponuje ani Spółka ani osoby zgłaszające roszczenia. Zdaniem prawników, w takiej sytuacji nie ma podstaw do wypłaty premii. Co więcej, w zaistniałym stanie faktycznym zlecenie wypłat naraziłoby Zarząd na ryzyko postawienia zarzutu niegospodarności. Wobec tych faktów formułowanie opinii jakoby Ruch Chorzów zataił w tej sprawie jakiekolwiek informacje jest krzywdzące i nie odpowiada rzeczywistości” – czytamy w oświadczeniu klubu.

Autor: Radosław Wielochowski


0%
Skip to content