play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Ruda Śląska: Smutny koniec akcji ratowniczej w kopalni Bielszowice. Drugi górnik wyciągnięty na powierzchnię

today7 grudnia 2021

Background

Koniec akcji w kopalni Bielszowice. Ratownicy wydobyli drugiego górnika na powierzchnię. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz.

Zgodnie z informacjami jakie uzyskała od rzecznika Polskiej Grupy Górniczej nasza reporterka Marta Mosiołek akcja ratownicza w kopalni Bielszowice dobiegła końca.

Ratownicy dotarli do drugiego górnika dopiero dziś w południe. Następnie rozpoczął się proces wydobycia go na powierzchnię. Lekarz przebywający na dole potwierdził w międzyczasie zgon mężczyzny.

Ciało zostało wyciągnięte na zewnątrz około godziny 14.00. Górnik, który utracił życie na skutek sobotniego wstrząsu miał 42 lata. W kopalni pracował od 2007 roku.

Wstrząs w Barbórkę

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w ubiegłą sobotę w kopalni w Bielszowicach. Tuż przed 9.00 miał miejsce wstrząs o sile 5×106J, 780 metrów pod ziemią. W jego wyniku uwięzionych zostało dwóch górników.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ratownikom udało się wydostać jednego z poszukiwanych mężczyzn. Nawiązał on kontakt z ratownikami w sobotę wieczorem. Znalazł się w pustej przestrzeni. Otrzymał koc i wodę, a następnie został wyciągnięty na powierzchnię. Górnik trafił do szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Jego stan jest dobry.

Wczoraj ratownicy dotarli do dzisiaj wydobytego górnika. Nie okazywał oznak życia.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content