play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Niebezpieczne odpady z małopolski trafiały na nielegalne składowisko

today11 lutego 2022

Background

Wspólne działania policjantów, a także inspektorów ochrony środowiska zatrzymały groźny proceder. Na terenie Rudy Śląskiej nielegalnie składowano niebezpieczne odpady.

Sprawa prowadzą policjanci z Rudy Śląskiej, Katowic, Krakowa, a także małopolscy i śląscy inspektorzy ochrony środowiska. Funkcjonariusze wpadli na trop firmy z Małopolski, która wywoziła ciężarówki niebezpieczne odpady. Miały one trafiać do zakładu specjalizującego się w ich utylizacji.

Podczas obserwacji w ubiegłym tygodniu przypuszczenia mundurowych o tym, że ładunek nie trafia w docelowe potwierdziły się. Jedna z ciężarówek wjechała na tereny poprzemysłowe w Rudzie Śląskiej. Kierowca zaczął pozbywać się w tym miejscu niebezpiecznych odpadów. Stróże prawa natychmiast wkroczyli do akcji. Przerwali czynności mężczyźnie i zatrzymali go.

Samochód z ładunkiem został zabezpieczony na specjalnym parkingu wyznaczonym przez marszałka województwa. Śledczy podejrzewają, że odpady pochodzące z recyklingu aluminium mogły trafiać na teren Rudy Śląskiej od kilku miesięcy. Inspektorzy ochrony środowiska rozpoczęli kontrolę w firmie, do której skierowany był transport. Prowadzone są także badania, które dadzą odpowiedź jak wiele odpadów trafiło na rekultywowane tereny miasta.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content