play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śl.: Staranował ciężarówką pół miasta. Miał w organizmie ponad 3,5 promila!

today16 września 2021

Background

W środę przed południem kompletnie pijany kierowca ciężarówki staranował betonowe śmietniki i barierki energochłonne ustawione przy drodze. Swoją eskapadę zakończył, gdy uszkodził sygnalizator świetlny przy przejściu dla pieszych i barierkę oddzielającą chodnik przy szkole na ulicy Oświęcimskiej. Zbadany przez policjantów alkotestem wykazało, że miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

W środę ok. 10.30 dyżurny rudzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji i pijanym kierowcy. Na ulicę Oświęcimską w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach wyruszył partol drogówki. Policjanci na miejscu zastali świadków, którzy ujęli próbującego uciekać na piechotę kierowcę ciężarówki. 44-letni obywatel Ukrainy był kompletnie pijany i ledwo trzymał się na nogach. Mundurowi ustalili, że chwilę wcześniej doprowadził do czterech kolizji z elementami infrastruktury drogowej. Jadąc przez miasto, uszkodził betonowy śmietnik ustawiony na chodniku, barierkę energochłonną oddzielającą jezdnię od chodnika, sygnalizator świetlny na przejściu dla pieszych i barierkę przy szkole na ulicy Oświęcimskiej.

Kierowca trafił już do aresztu, a samochód którym jechał -na policyjny parking. Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie czterech kolizji. 44-latkowi grozi do 2 lat więzienia i wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content