play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Brawurowa jazda 26-latka zakończyła się na latarni

today2 lutego 2022

Background

Brawurowa jazda 26-letniego kierowcy zakończyła się mandatem w wysokości 5 tys. zł. Scenariusz mógł mieć o wiele gorszy finał.

Wczoraj wieczorem policjanci z Rudy Śląskiej otrzymali zgłoszenie o Nissanie, który wjechał w latarnię. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce zdarzenia.

Kierowca i pasażer samodzielnie wydostali się z pojazdu. Służby zajęły się zabezpieczeniem uszkodzonej latarni i zerwanymi przewodami elektrycznymi. Okazało się, że mężczyzna nie powinien prowadzić samochodu. Kilka dni wcześniej funkcjonariusze odebrali mu dowód rejestracyjny i zakazali jazdy Nissanem ze względu na jego zły stan techniczny. Otrzymał on także mandat w wysokości 2 tys. zł.

26-latek nie zrobił nic sobie z całej sytuacji i dalej poruszał się wspomnianym autem. Niesforny kierowca miał już w przeszłości problemy. Miesiąc temu odebrał prawo jazdy, które wcześniej utracił ze względu na przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych.

W efekcie wczorajszego zdarzenia mężczyzna otrzymał mandat na kwotę 5000 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także kierowanie samochodem niedopuszczonym do ruchu.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content