play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Bykowina wkrótce doczeka się tężni solankowej

today12 maja 2021

Background

Kolejny krok już wykonany. Teraz trzeba czekać na konkretne efekty. Bykowina w Rudzie Śląskiej doczeka się tężni solankowej. Obiektu gotowego do prozdrowotnych inhalacji należy się tam spodziewać na przełomie sierpnia i września.

O tężni solankowej w rudzkiej Bykowinie mówi się od dawna. Mimo starań, do tej pory nie udało się zrealizować inwestycji. To ma się zmienić. Przetarg na budowę tężni został właśnie rozstrzygnięty – potwierdza Piotr Janik z rudzkiego magistratu:

– Zainteresowanie było, z czego się cieszymy. Udało nam się na razie rozstrzygnąć przetarg, zobaczymy co dalej. Jeśli chodzi o zakres tego przedsięwzięcia, to przede wszystkim tężnia – obiekt na fundamencie żelbetowym. Oczywiście większość konstrukcji drewnianej, drewno specjalne, całość wyposażona w tarninę i oprócz tego konkretnego obiektu, który wytwarza tę solankę, będziemy mieli zagospodarowanie terenu w bezpośrednim sąsiedztwie.

Tężnia będzie zlokalizowana w obrębie strefy aktywności przy ul. Górnośląskiej, która powstała w wyniku realizacji zadań z budżetu obywatelskiego. Obejmuje ona ścieżkę pieszo-rowerową, plac zabaw typu statek, urządzenia do street workout, piaskownicę, grill z zadaszonymi stolikami, cztery podwójne urządzenia siłowni, podwójną huśtawkę, karuzelę, stół do ping-ponga, stojaki na rowery, ławki i stoły.

Powinna powstać do końca wakacji. Budowa pochłonie blisko 700 tysięcy złotych. Środki pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Fot. UM Ruda Śląska

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content