play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Czy w mieście pojawią się w tym roku ozdoby świąteczne?

today23 listopada 2020

Background

Ruda Śląska: Czy w mieście pojawią się w tym roku ozdoby świąteczne? Zamiast świątecznego blasku – cień koronawirusa. Miasta szukają oszczędności gdzie się da. A zaciśnięty pas oznacza chociażby skromniejsze iluminacje świąteczne. Tak ma być między innymi w Rudzie Śląskiej. Mimo pojawiających się pogłosek, władze miasta nie zdecydowały się na całkowitą rezygnację ze świątecznego oświetlenia.

Czy w mieście pojawią się w tym roku ozdoby świąteczne? Uznaliśmy, że w okresie świątecznym nie będziemy pozbawiać mieszkańców aury świąt. Pomimo trudnej sytuacji finansowej powiesimy ozdoby w mieście. Pojawią się w okolicach 6 grudnia. Nie będzie ich tyle, co w ubiegłych latach, ale na głównych ciągach komunikacyjnych ozdoby będą. Na placu przez urzędem miasta będzie tradycyjna choinka i coś jeszcze… – tajemniczo zapowiada Krzysztof Mejer wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Podobnie będzie w Gliwicach, Katowicach czy Bytomiu. Są jednak miasta, jak na przykład Bielsko – Biała, gdzie ze względu na epidemię  władze miasta niemal całkowicie rezygnują ze świątecznych iluminacji.

 

fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content