play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Do wydziału komunikacji przez Internet

today30 stycznia 2020

Background

Do wydziału komunikacji przez Internet. Takie ułatwienie mają już mieszkańcy Rudy Śląskiej. Zamiast godzinami stać w kolejce, można zarezerwować sobie spotkanie z urzędnikiem – i wybrać dogodną dla siebie godzinę.

Zamiast stać w kolejce, spotkanie z urzędnikiem umówimy przez Internet. Takie ułatwienie działa już w Rudzie Śląskiej w wydziale komunikacji. Formularz znajduje się na stronie www.rudaslaska.pl/rezerwacje. Prezentowane są wolne terminy w okresie dwóch tygodni następujących po dniu, w którym dokonywana jest rezerwacja.

Zapisy na stronie

Wystarczy na stronie internetowej miasta zarezerwować sobie wizytę na wybrany przez siebie dzień i godzinę. Kilka minut przed tym czasem trzeba w urzędzie wpisać odpowiedni kod – i nie trzeba stać w kolejkach, mówi naczelnik wydziału komunikacji rudzkiego ratusza, Bożena Krzyżak.

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Do wydziału komunikacji przez Internet Adam Złotorowicz

Na każdą osobę urzędnicy rezerwują sobie pół godziny.

Warto sprawdzić dokumenty

Przy okazji przypominamy, że jeżeli chcemy zarejestrować pojazd, trzeba mieć ze sobą dowód własności auta, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Podobny system z powodzeniem działa już w Gliwicach.

Warto również sprawdzić, jakie dokumenty są niezbędne, aby załatwić sprawę. Odnośnik do strony Biuletynu Informacji Publicznej, zawierającej informacje i formularze dotyczące rejestracji pojazdów, znajduje się na stronie www.rudaslaska.pl/rezerwacje.

To rozwinięcie działającego systemu

Elektroniczny system kolejkowy obsługujący Wydział Komunikacji, działa w Urzędzie Miasta Ruda Śląska od grudnia 2017 roku. Składa się on z automatu biletowego, w którym klient wybiera rodzaj sprawy, jaką chce załatwić i pobiera stosowny bilet z numerem kolejkowym. Na ekranie znajdującym w korytarzu obok drzwi Wydziału Komunikacji wyświetlają się kolejno numery biletów wraz z numerem pokoju i stanowiska obsługi. Jednocześnie podawana jest informacja głosowa dla osób, które znajdują się poza zasięgiem ekranu.

W 2019 roku Wydział Komunikacji obsłużył ponad 35 tys. spraw związanych z rejestracją pojazdów i prawem jazdy, w tej liczbie mieści się 12 375 zarejestrowanych pojazdów i 3 306 wydanych praw jazdy.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content