play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Gita Szulc u Wos w doma! Śląska komedia muzyczna dostępna online

today22 stycznia 2021

Background

Pełna emocji i dobrego humoru śląska komedia muzyczna „Gita Story” powraca do Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Tym razem jednak online. Zabawne losy Gity Szulc i jej przyjaciół, w reżyserii popularnego aktora Zbigniewa Stryja, będzie można śledzić w internecie.

W dwa zimowe weekendy, 22-24 stycznia oraz 12-14 lutego, spektakl dostępny będzie on-line na kanale You Tube Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej.

– Bardzo żałujemy, że przez epidemię koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia nadal nie możemy prezentować tego wspaniałego spektaklu na deskach Miejskiego Centrum Kultury – podkreśla Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. – Jednak mimo tego chcemy, żeby losy Gity i jej ojca, kandydatów na „szaca” oraz „kamratek” dotarły do jak największego grona odbiorców. Dlatego serdecznie zachęcamy do oglądania przedstawienia on-line. Mamy nadzieję, że już niedługo ta bardzo lubiana przez publiczność opowieść powróci na naszą scenę już na stałe – dodaje.

„Gita Story – śląska komedia muzyczna” to produkcja teatralna rudzkiego MCK-u, której akcja rozgrywa się w Rudzie Śląskiej w latach 60-tych ubiegłego wieku. To opowieść o Górnym Śląsku i jego mieszkańcach opowiedziana humorystycznymi dialogami i piosenkami po śląsku w wykonaniu odtwórców głównych ról.

– Jest to opowieść blisko człowieka, o miłości, przyjaźni, mądrości, o pewnych animozjach i kłopotach. Przy tym opowieść bardzo muzyczna, podczas której można posłuchać muzyki Grzegorza Spyry oraz Bogdana Kisiela. Celowo umiejscowiłem akcję tej sztuki na przełomie lat 50. i 60. Po pierwsze, żeby oddać hołd czasowi, który już minął. A po drugie, żeby się przyjrzeć specyfice tamtego okresu. Tamte wartości, pewne drogowskazy, którymi kierowali się ludzie, zakorzeniły się w tamtym czasie tak mocno, że trzeba je przypomnieć – mówi Zbigniew Stryj.

Do tej pory wystawionych zostało już kilkanaście przedstawień na żywo (w tym także gościnnie na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury) i wszystkie zgromadziły pełną widownię.

Szczegóły dotyczące transmisji:

Spektakl „Gita story” będzie można zobaczyć on-line na kanale MCK w podanym terminie. Początek transmisji w piątek o godz. 18.00; link aktywny będzie do niedzieli do północy.

Osoba, która zakupi bilet w cenie 5 zł na: www.mckrudasl.pl, otrzyma bilet elektroniczny potwierdzający zakup, natomiast w dniu transmisji na godzinę przed jej rozpoczęciem kupujący otrzyma link bezpośredni do transmisji, która rozpocznie się o godz. 18.00.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content