play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Kierował bez uprawnień i pod wpływem narkotyków. Poszukiwany rudzianin zatrzymany

today24 listopada 2021

Background

Kolejny poszukiwany w rękach policji. Funkcjonariusze z Rudy Śląskiej zatrzymali 35-latka, który próbował uciekać przed stróżami prawa. Dodatkowo mężczyzna prowadził samochód  z zakazem i pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj po godzinie 17:00 policjanci z IV Komisariatu Policji w Rudzie Śląskiej zauważyli pojazd marki Citroen poruszający się ul. Główną. Nagle kierowca gwałtowanie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli za samochodem i próbowali go zatrzymać. Prowadzący podjął próbę ucieczki, która zakończyła się niepowodzeniem na trasie N-S.

Policjanci za kierownicą znaleźli 35-letniego mężczyznę, które stan pobudzenia wskazywał na zażycie środków odurzających, co potwierdziło badanie narkotesterem. Mundurowi znaleźli przy nim kilkanaście porcji amfetaminy.

Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny. Okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do aresztu, w którym ma odbyć karę 10 lat pozbawienia wolności. To jednak nie wszystko. Kierowca Citroena ma także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sąd zadecyduje o dalszym losie mieszkańca Rudy Śląskiej. Nowe przestępstwa mogą wydłużyć jego pobyt w więzieniu.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content