play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Kto da mniej? Aukcja zdecyduje o wykonawcy trasy N-S

today9 lutego 2021

Background

Nietypowe rozwiązanie zlecenia realizacji budowy trasy N-S w Rudzie Śląskiej. Firmy będą się licytowały, walcząc o to, która ma budować nową drogę.

Aż 9 firm chce budować kolejny odcinek trasy N-S w Rudzie Śląskiej. Trzeba będzie wybrać wykonawcę, ale tym razem nie będzie to przebiegało jak do tej pory. Miasto planuje bowiem zorganizować aukcję. Zostaną do niej zakwalifikowane te firmy, które w pierwszym etapie postępowania przetargowego spełnią wszystkie wymogi formalne.

– Firmy będą mogły licytować się, jeżeli chodzi o cenę. Będą deklarować, czy są skłonne opuścić cenę o określoną kwotę, to będzie przeliczane na punkty. Jeżeli się okaże, że firma, która złożyła ofertę droższą, ale podczas aukcji spuściła cenę do poziomu takiego, że wygrywa i ma najlepszą ofertę – wtedy będziemy z taką firmą podpisywać umowę – mówi Radiu Piekary wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer.

Najniższa oferta to 110 milionów złotych, z kolei najdroższa opiewa na 184,5 miliona złotych.

Kolejny odcinek trasy N-S ma przebiegać od ul. Kokota w kierunku autostrady A4. Według planów inwestycja powinna być gotowa za 2,5 roku.

Fot. Facebook/RUDA Śląska

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content