play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Młodzi chuligani dotkliwie pobili 45-latka. Zostali nagrani na monitoringu

today10 stycznia 2022

Background

Młodzi chuligani dotkliwie pobili w dzielnicy Wirek 45-letniego mężczyznę. Dzięki nagraniom z monitoringu policja szybko wpadła na ich trop.

Do mundurowych z Rudy Śląskiej wpłynęło zgłoszenie od pracowników stacji paliw. Poinformowali oni  o leżącym mężczyźnie, który został pobity przez dwóch chuliganów. Ujęcie sprawców nie sprawiło trudności policjantom dzięki nagraniu z monitoringu.

Jak wynikało z materiału wideo 45-letni mężczyzna szedł w kierunku wspomnianej stacji benzynowej. Dwóch mężczyzn zaczepiło go, a następnie dotkliwie pobiło. Kiedy rudzianin próbował uciekać przed napastnikami jeden z nich uderzył go w tył głowy przez co mężczyzna upadł. Następnie chuligani uciekli. 45-latek trafił do szpitala.

Funkcjonariusze z komisariatu IV szybko zatrzymali jednego z nich, gdy ten próbował zaszyć się na ogródkach działkowych. Drugi z nich wpadł w ręce policji kilkanaście godzin późnej. Sprawcy to 18-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej i 19-latek z Zabrza. Zostali objęci policyjnym dozorem i czekają na dalsze decyzje sądu.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content