play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Oszukał kilkaset osób. Oferował „lewe” buty

today25 września 2020

Background

Na nielegalnych transakcjach zarobił ćwierć miliona złotych i oszukał kilkaset osób. 28-latek z Rudy Śląskiej oferował w Internecie markowe obuwie, choć w rzeczywistości nie miał ani pary. Pobierał pieniądze i znikał w odmętach sieci.

Jak czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, 28-latek z Rudy Śląskiej na portalu aukcyjnym założył 10 kont na fikcyjne dane osobowe. W latach 2017-2019 na prowadzonych przez siebie kontach oferował do sprzedaży markowe obuwie, którego nie posiadał. W ten sposób oszukał ok. 700 osób na ok. 250 tys. zł. Liczba pokrzywdzonych może być większa – trwa ich ustalanie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna zakładał rachunki bankowe na dane innych osób, jak również na dane fikcyjne, które następnie wykorzystywał do oszustw.

Policja jednak już namierzyła i zatrzymała oszusta. Usłyszał ponad dwieście zarzutów. Przeszukano również jego mieszkania – także te w Tychach i Katowicach. Zabezpieczono między innymi komputery i telefony komórkowe. Grozi mu 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy planują dalsze uzupełnienia zarzutów.

 

źródło: KWP Katowice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content