play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Pedofil wpadł w zasadzkę

today29 kwietnia 2020

Background

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 40-latka, który przez internet składał propozycje seksualne 13-latce. Zatrzymany mężczyzna umówił się z dziewczynką, która miała przyjechać do jego domu w Rudzie Śląskiej. Teraz usłyszał on prokuratorskie zarzuty składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.

Kryminalni z rudzkiej komendy zostali powiadomieni przez osobę zaangażowaną w tropienie pedofilii w sieci, że wraz ze swoją ekipą koresponduje z mężczyzną, który może być pedofilem. Mężczyzna, myśląc, że rozmawia z 13-letnią mieszkanką małopolski, zaczął składać jej propozycje seksualne. Początkowo rozmowę prowadził internauta z małopolski, który powiadomił o niej ekipę zgłaszającego. Cała korespondencja od tej pory była prowadzona pod ich nadzorem. W jej efekcie kilka dni temu doszło do konkretnej propozycji i umówienia spotkania w Rudzie Śląskiej.

Zgłaszający skontaktował się z rudzkimi policjantami i przekazał im wszystkie informacje dotyczące pedofila oraz planowanego spotkania. Odgrywająca rolę 13-latki, wraz z towarzyszącą jej ekipą telewizyjną, zjawiła się w umówionym miejscu na terenie Bykowiny. Gdy doszło do spotkania z nią mieszkańca Rudy, do akcji wkroczyli ukryci policjanci z wydziału kryminalnego. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, gdy okazało się, że jest zatrzymany. Śledczy zabezpieczyli jego telefon i całą korespondencję. Konieczne będzie teraz sprawdzenie, czy znajdują się tam treści pedofilskie. 40-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i dzisiaj usłyszał prokuratorskie zarzuty składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.

Foto i źródło: KMP Ruda Śląska

Video: Krzysztof Dymkowski

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content