play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Pobił bezdomnego i zmuszał go do określonego zachowania WIDEO

today22 maja 2020

Background

Pobił bezdomnego i zmuszał go do określonego zachowania. Mowa o 28-letnim mieszkańcu Rudy Śląskiej. Koledzy oprawcy nagrali wszystko telefonem komórkowym. Bulwersujący jest fakt, że ta sytuacja miała miejsce w centrum miasta, a nikt ze świadków nie powiadomił policji.

Opisana sytuacja miała miejsce na początku maja w godzinach popołudniowych, w centrum Rudy Śląskiej. Bardzo bulwersujący w tej sprawie jest fakt, że w czasie gdy sprawca okładał 56-letniego bezdomnego, ulicą przejeżdżały samochody, a chodnikiem po drugiej stronie ulicy przechodzili piesi, a mimo to nikt nie pomógł bezdomnemu, nikt nie zdecydował się nawet na krótki anonimowy telefon informujący policjantów o zajściu.

Śledczy namierzyli sprawcę, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. Ku zdziwieniu 28-latka, policjanci w jego telefonie znaleźli dwa filmy, które uwieczniły jego wyczyny. Jak czytamy na stronie komendy, napastnik najpierw znęcał się nad bezdomnym, zmuszając go do wykonywania poniżających poleceń, a kolejnego dnia pobił siedzącego na przystanku 56-latka. Zatrzymany przyznał się od popełnionych przestępstw. Śledczy przedstawili mu dwa zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Za uszkodzenie ciała i zmuszanie do określonego zachowania grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content