play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Podejrzany o morderstwo zatrzymany

today2 listopada 2020

Background

Śledczy z Rudy Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie zabójstwa 59-latka w sylwestrową noc. Choć mieszkaniec Rudy Śląskiej i jego partnerka zapewnili sobie mocne alibi, kryminalnym udało się je obalić.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia w jednym z mieszkań w Rudzie Śląskiej ujawniono zwłoki 59-letniego mężczyzny. Denat tuż przed śmiercią został brutalnie pobity, dlatego też na miejsce wezwano śledczych i techników, którzy zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Dzięki temu możliwe było odtworzenie wydarzeń feralnej nocy. W kręgu podejrzewanych o zabójstwo 59-latka znalazł się jego znajomy z partnerką, którzy początkowo mieli mocne alibi. Jednak już po kilku kolejnych przesłuchaniach śledczy mieli pewność, że ich zeznania są fałszywe.

Podejrzany w rękach policji

Śledczy zatrzymali 58-letniego mężczyznę, gdy ten wychodził z pracy. Został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zabójstwa 59-latka. Policjanci oraz prokurator przeprowadzili również eksperyment procesowy z udziałem partnerki podejrzanego. Na wniosek policjantów i rudzkiej prokuratury mężczyznę doprowadzono do sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

 

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content