play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Ruda Śląska: Policjanci uratowali mieszkańców. Sami trafili do szpitala

today3 stycznia 2022

Background

Policjanci z Rudy Śląskiej jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru w jednej z kamienic przy ul. Ściennego. Mundurowi uratowali mieszkańców, a następnie sami zajęli się gaszeniem ognia. Nie wyszli z tego bez szwanku.

Do zdarzenia doszło wieczorem w ubiegłą niedziele. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze do jakiego doszło w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Ściennego. Mundurowi jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia. Natychmiast udali się do wnętrza budynku. Na klatce schodowej spotkali mężczyznę, któremu udało się opuścić płonący lokal.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców z wyższego piętra. Pomimo gęsto dymu pomogli oni lokatorom opuścić budynek, w tym kobiecie która miała już objawy podtrucia. Następnie policjanci zabrali z radiowozu gaśnicę i rozpoczęli gaszenie płonącego mieszkania. Chwilę później czynność przejęli strażacy.

Mundurowi również podtruli się dymem. Otrzymali pomoc od pogotowia, a następnie trafili do szpitala gdzie przeszli badania, a także tlenoterapię.

Policja razem z biegłymi ustala przyczynę pożaru. Najprawdopodobniej było nią zwarcia instalacji elektrycznej.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content