play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Powstanie kolejny odcinek trasy N-S

today6 lipca 2021

Background

Trasa N-S, która docelowo ma w Rudzie Śląskiej połączyć Drogową Trasę Średnicową i Autostradę A4, będzie miała kolejny odcinek. Dziś w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa z wykonawcą tej inwestycji.

-Będzie realizowany kolejny odcinek N-S, kluczowy, będzie realizowany od ulicy Kokota do Bielszowickiej i od Bielszowickiej do 1-go maja. Rudzianie wiedzą, to są bardzo ważne odcinki. Po realizacji tego odcinka trasa N-S zyskuje takie funkcję obwodnicy Rudy Śląskiej. Będzie można bardzo łatwo jadąc z Halemby dojechać do Rudy omijając cały Wirek. -tłumaczył Krzysztof Mejer zastępca prezydenta Rudy Śląskiej.

Kolejny odcinek trasy zrealizuje forma Drogopol, która pracowała już przy tej inwestycji:

– Niespodzianki zawsze się pojawiają. Jesteśmy na nie przygotowani. To już kolejny etap, znamy teren, znamy technologię więc nie podejrzewamy jakichś wielkich utrudnień w trakcie realizacji inwestycji. Wydaje się, że na chwilę obecną takim najbardziej problematycznym i uciążliwym elementem to będzie przebudowa magistrali GPW, która będzie wiązała się z wykonaniem przewiertów pod nasypem kolejowym i przejściem nad potokiem bielszowickim– mówił Michał Staszewski, wiceprezes Drogopolu. Kolejny odcinek trasy NS ma być gotowy za dwa lata. Inwestycja będzie kosztowała ok. 95 milionów złotych.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content