play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Przez piwnicę do nielegalnego salonu gier. Interwencja KAS

today12 marca 2021

Background

Mundurowi z Krajowej Administracji Skarbowej wykryli w Rudzie Śląskiej kolejne miejsce, gdzie nielegalnie prowadzone były gry hazardowe.

Tajne wejście przez piwnicę i pieniądze ukryte w piecu i mydelniczce. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali w Rudzie Śląskiej nielegalny salon gier z automatami.

– Mundurowi zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz piloty do zdalnego sterowania tymi automatami. W wyniku przeszukania lokalu mundurowi zabezpieczyli też gotówkę ukrytą w piecu oraz w mydelniczce. Obiekt był w pełni monitorowany. Do lokalu można było wejść też z drugiej strony budynku – klatką schodową przez piwnicę. Wejście było znane tylko stałym klientom – tłumaczy w rozmowie z reporterem Radia Piekary Grażyna Kmiecik z Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach.

Nielegalne automaty trafiły już do magazynów śląskiej KAS. Będą one dowodem w postępowaniu, które wyjaśni, kto organizował nielegalne gry. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara 100 tysięcy złotych za każdy automat oraz odpowiedzialność karno-skarbowa.

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Redaktor


0%
Skip to content