play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Urząd Miasta będzie działał na nowych zasadach

today6 listopada 2020

Background

Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej na nowych zasadach. Od najbliższego poniedziałku wydziały w rudzkim magistracie będą funkcjonować inaczej. Zmiany podyktowane są sytuacją epidemiczną.

Od poniedziałku (09.11.) Urząd Miasta Ruda Śląska będzie zamknięty dla klientów. Każdą sprawę wymagającą wizyty osobistej w urzędzie będzie można załatwić po telefonicznym umówieniu się z pracownikiem. Urząd zachęca też do kontaktu z magistratem drogą telefoniczną, korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej, czyli poprzez e-mail lub ePUAP. Wszystkie wnioski potrzebne do załatwienia sprawy można pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej.

Podczas wizyt w Urzędzie należy przestrzegać wymogów sanitarnych obowiązujących w budynkach użyteczności publicznej: nosić maseczki, dezynfekować ręce i zachowywać dystans społeczny – zarówno w biurach, jak i na korytarzach. By załatwić sprawy, które nie wymagają osobistego kontaktu, interesantom udostępniona zostanie skrzynka podawcza, znajdująca się przy wejściu do budynku „A” i„B”. Pisma wrzucane do skrzynki podawczej należy umieszczać w zaklejonej, odpowiednio opisanej kopercie. Należy na niej umieścić imię i nazwisko wnioskodawcy/nadawcy, numer telefonu kontaktowego oraz określenie, jakiej sprawy dotyczy wniosek/pismo. Wstępnie zmiany zostały wprowadzone do 27 listopada 2020.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content