play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Zabił nożem 36-latka. Zmasakrowane ciało znalazł przechodzień

today28 lutego 2022

Background

Rudzcy kryminalni zatrzymali sprawcę zabójstwa 36-letniego rudzianina i dwóch napadów z nożem. 37-latek wpadł w ręce policjantów po kilku godzinach od znalezienia ciała zabitego mężczyzny. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Świętochłowic grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek dyżurny rudzkiej Policji został poinformowany o znalezieniu martwego mężczyzny w rejonie dzielnicy Wirek. Na jego ciało natknął się spacerujący tamtędy mężczyzna. Stróże prawa bardzo szybko ustalili, 36-latek, który zmarł kilka dni wcześniej, a zginął od ciosów nożem. Kryminalni analizowali zebrane dowody i nagrania z monitoringu z pobliskich ulic. W czasie, gdy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, na terenie miasta doszło do dwóch napadów. W pierwszym mężczyzna, grożąc nożem, próbował zmusić pracownicę placówki bankowej do wydania pieniędzy, jednak ta włączyła alarm, który spłoszył napastnika. Kilkanaście minut później ten sam sprawca napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego, raniąc ją nożem i zabierając pieniądze.

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych przestępstw. Dobrej jakości nagranie z monitoringu i pomoc policjantów z rudzkiej czwórki przyczyniły się do ustalenia personaliów sprawcy napadów. Kryminalni pracujący jednocześnie przy sprawie zabójstwa i napadów zdobywali coraz więcej informacji i poszerzali materiał dowodowy. Kolejne godziny ich śledztwa i szczegółowa analiza ustaleń potwierdziła, że sprawcą zabójstwa i napadów jest ten sam mężczyzna. 37-letni świętochłowiczanin namierzyli i zatrzymali rudzcy policjanci na jednej z katowickich ulic. Sprawca przyznał się do zabicia rudzianina oraz napadów. Prokurator przedstawił mu zarzuty zabójstwa, rozboju przy użyciu noża i usiłowania rozboju. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż podejrzany ostatnio spędził w więzieniu 8 lat za rozboje. 37-letni świętochłowiczanin decyzją rudzkiego sądu został tymczasowo aresztowany.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content