play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Złapali złodzieja w 15 minut

today27 stycznia 2020

Background

Szybka reakcja policjantów z kochłowickiego komisariatu pozwoliła na zatrzymanie sprawcy kradzieży i odzyskanie telefonu wartego 1500 zł. 35 letni mieszkaniec Rudy Śląskiej skradł telefon z lady jednego ze sklepów spożywczych. Telefon powrócił już do jego prawowitej właścicielki.

 

Do kradzieży doszło w sklepie spożywczym, gdzie 35-latek wykorzystał chwilę nieuwagi ekspedientki i skradł pozostawiony przez nią na ladzie telefon. Gdy ta zorientowała się, że skradziono jej własność natychmiast poinformowała policjantów. Szybka akcja kryminalnych z „trójki” doprowadziła do zatrzymania sprawcy, odzyskania telefonu i schowanej w jego etui karty bankomatowej.

35-letni rudzianin w ciągu 15 minut od kradzieży był już w rękach kochłowickich stróżów prawa. Został on umieszczony w policyjnym areszcie, a wczoraj zajęli się nim śledczy. Przedstawiono mu zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz jego losem zajmie się prokurator i sąd. Za to przestępstwo może grozić mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zadowolona z szybkiego działania policjantów ekspedientka, przesłała na ręce szefa rudzkiego garnizonu podziękowania dla nich. Cieszy nas, że w tak krótkim czasie nasi policjanci zatrzymali złodzieja, a telefon wrócił w ręce właścicielki.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content