play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

Ruda Śląska: Znęcali się ze szczególnym okrucieństwem! Usłyszeli zarzuty

today24 lipca 2020

Background

Znęcali się ze szczególnym okrucieństwem! Usłyszeli zarzuty. Zakończyły się przesłuchania rodziców miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej.

30-letni ojciec dziecka odpowie za znęcanie się nad maleństwem ze szczególnym okrucieństwem, co doprowadziło do jego śmierci. 29-cio latka za znęcanie się i pomocnictwo w tym mężowi.

Ojcu dziecka przedstawiono dwa zarzuty. Pierwszy jest zarzutem łącznym – znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim dzieckiem i spowodowania u niego urazu czaszkowo – mózgowego, którego skutkiem była śmierć małoletniego dziecka. Drugi z zarzutów dotyczy sprawy z ubiegłego roku. Jest to zarzut spowodowania obrażeń ciała u małoletniej Wiktorii. Jest to złamanie trzech żeber naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni – mówi prokurator Karina Spruś.

Podejrzani nie przyznali się do winy. Prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt dla rodziców chłopca. Jutro decyzję w tej sprawie podejmie sąd. Za popełnione przestępstwa rodzicom małego Wiktora grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot: Pixabay

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content