play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Rusza Narodowy Program Szczepień Przeciwko Koronawirusowi. Będziecie się szczepić?

today4 grudnia 2020

Background

Rusza Narodowy Program Szczepień Przeciwko Koronawirusowi. Do zaszczepienia pierwszych pacjentów jeszcze kilka miesięcy, ale już od dzisiaj podmioty medyczne mogą zgłaszać swój udział w programie. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 grudnia br. 4 dni później na stronie ezdrowie. gov.pl pojawią się informacje o punktach, w których będzie można się zaszczepić. Rząd planuje powstanie takich punktów w każdej gminie. Szacuje się, że może to być 8 tys. punktów, a w operacji szczepień  weźmie udział około 40- 50 tys. personelu medycznego. 

Rusza Narodowy Program Szczepień Przeciwko Koronawirusowi. Istnieje już możliwość zgłaszania się tych podmiotów, które chcą brać udział w Narodowym Programie Szczepień. Na stronie ezdrowie. gov.pl znajdują się formularze i informacje o warunkach jakie muszą spełniać podmioty lecznicze, które chcą brać udział w szczepieniach. Do 11 grudnia takie zgłoszenia można nadsyłać– mówi minister Michał Dworczyk. 

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że pierwsze szczepionki powinny być dostępne w naszym kraju w lutym. Szczepionka na koronawirusa może być skuteczna, bo wyniki badan są bardzo obiecujące- mówi minister zdrowia Adam Niedzielski. 

 

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content