play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Rusza rozbiórka wiaduktu w Tychach

today13 czerwca 2021

Background

W poniedziałek (14.06) rozpoczyna się rozbiórka wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego w Tychach. Już dzień wcześniej wprowadzone zostały zmiany w rozkładach pociągów. Nie będzie też możliwości przejścia przez obiekt.

„Trwająca na ul. Grota Roweckiego inwestycja wkracza w kolejny etap”, czytamy w komunikacie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. Od 13 czerwca 2021 do czerwca 2022 r., postoje na przystanku Tychy Grota-Roweckiego zostają zawieszone. W dniach 15-17 czerwca, 22-24 czerwca oraz 6-8 lipca nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Tychy-Tychy Lodowisko. Przewozy będzie realizowała autobusowa komunikacja zastępcza (nr S4). Autobusy również będą pomijać przystanek Tychy Grota- Roweckiego.

Utrudnienia dotyczą także pieszych. Dotychczas mogli się poruszać po jednej stronie obiektu. Od poniedziałku nie będzie już przejścia. Ruch pieszy zostanie skierowany na kładkę w rejonie pobliskiego Domu Handlowego.

Obiekt został zamknięty już na początku maja. Objazd dla samochodów prowadzi ulicami: Dąbrowskiego, Wyszyńskiego i Jana Pawła II oraz ul. Jana Pawła II, al. Bielską i al. Niepodległości. Wyznaczono też zmiany w rozkładach autobusów i trolejbusów.

– Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego nad torami PKP to jedno z kluczowych zadań drogowych, jakie aktualnie są realizowane w naszym mieście, mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Zdajemy sobie sprawę, że prace łączą się z dużymi utrudnieniami, ale to był już ostatni moment, by zareagować.

W ramach inwestycji powstanie też nowa kładka dla pieszych i i rowerzystów w odległości ok. 35 m od ul. Grota-Roweckiego po stronie południowo-wschodniej. Planowo, kładka ma być gotowa do połowy grudnia 2021, natomiast wiadukt do lipca 2022 r. Łączny koszt zadania wynosi ok. 10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

źródło/foto: MZUiM Tychy

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content