play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Rusza siemianowicki budżet obywatelski. Wnioskodawcą może być każdy

today23 lutego 2021

Background

Dwa miliony złotych – to pieniądze do wydania, które trafią w ręce mieszkańców Siemianowic Śląskich. Ruszył siemianowicki Budżet Obywatelski.

Czas składania wniosków

Na pomysły projektów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, siemianowicki magistrat czeka do 19 marca.

– W tej chwili jesteśmy w trakcie pierwszego etapu, który trwa od 22 lutego do 19 marca – dotyczy zgłaszania propozycji projektów. Wnioskodawcą może być każdy obywatel miasta – mówi Radiu Piekary Piotr Kochanek z Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Młodzieżowy Budżet Obywatelski

Siemianowice wracają do wcześniejszego pomysłu na budżet obywatelski, w którym udział może wziąć naprawdę każdy mieszkaniec Siemianowic. O losie pieniędzy z tego funduszu będą więc mogli decydować także młodzi siemianowiczanie.

– Dotychczas musiały być to osoby pełnoletnie, wracamy jednak do elementu, którego kiedyś byliśmy pionierem – czyli do młodzieżowego budżetu obywatelskiego, gdzie młodzież też może być wnioskodawcą. Wystarczy, że wnioskodawca uzyska trzy dodatkowe głosy poparcia – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary rzecznik Piotr Kochanek.

Na stronie bo.siemianowice.pl znajdują się wszelkie informacje, mapa realizacji oraz formularze niezbędne do złożenia wniosku.

 

Fot. UM Siemianowice Śląskie

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content