play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Ruszają eliminacje do TAURON Junior Cup

today7 października 2022

Background

TAURON Junior Cup to okazja, by na sportowo uczcić Dzień Niepodległości. Mecze eliminacyjne rozgrywane będą w październiku na boiskach w Siemianowicach Śląskich, Krakowie i Wrocławiu, a finał odbędzie się 11 listopada w krakowskiej TAURON Arenie. 

W turnieju zmierzy się sto drużyn młodych piłkarzy z obszaru działania Grupy TAURON – od Zgorzelca po Gorlice. Do rywalizacji w tym roku staną dzieci z roczników 2013, 2014 i 2015. Zespoły zajmujące miejsca na podium każdorazowo liczyć mogą na atrakcyjne nagrody, które finansuje partner wydarzenia czyli Fundacja TAURON. Ubiegłoroczni  zwycięzcy z najstarszej kategorii wiekowej, młodzi piłkarze z Kędzierzyna-Koźla wyjechali na piłkarski obóz szkoleniowy na Maltę.

– Poprzez takie przedsięwzięcia jak TAURON Junior Cup chcemy zaszczepić młodym ludziom wartości, na których zbudowany jest współczesny patriotyzm – poczucie wspólnoty czy odpowiedzialności za siebie i innych. Wartości te szczególnie zyskują na znaczeniu w czasach wojny wywołanej przez Rosję i związanych z nią kryzysów, które dotykają naszego społeczeństwa – mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia. 

O zaletach aktywnego trybu życia przekonani są przedstawiciele Stowarzyszenia SIEMACHA, które współorganizuje wydarzenie.

– Życie to ruch, a ruch to energia. Najwięcej zaś życia, ruchu i energii wyzwala młodość. Stąd wspólny projekt firmy TAURON Polska Energia i Stowarzyszenia SIEMACHA pod nazwą TAURON Junior Cup. Po pandemii jesteśmy spragnieni bezpośredniego kontaktu, a turniej piłkarski z pewnością stworzy ku temu okazję. Wojna na Ukrainie napawa nas wielkim smutkiem, dlatego chcemy, aby z boisk piłkarskich, na których rozegramy mecze popłynęły życzenia pokoju i słowa otuchy dla naszych ukraińskich przyjaciół. Jak co roku nagrodą główną turnieju będzie wyjazd zwycięskiej drużyny na Maltę – Ks. Andrzej Augustyński, prezes zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA.

Tegoroczne eliminacje odbędą się: dla województwa śląskiego już 8 października w Siemianowicach Śląskich, dla województwa małopolskiego 15 października w Com-Com Zone Nowa Huta w Krakowie i 22 października dla województw opolskiego i dolnośląskiego we wrocławskiej Hali Orbita. Z każdego z turniejów eliminacyjnych awans do Wielkiego Finału uzyska 8 najlepszych drużyn.

Zgłoszone drużyny można sprawdzić tu: https://tauronjuniorcup.pl/aktualnosci/zgloszone-zespoly-2022

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzyma 10 tys. zł, zaś z trzeciego – 5 tys. zł. W tym roku, na uczestników TAURON Junior Cup czekać będzie jeszcze więcej emocji – również za sprawą nagród. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Fot. pixabay

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content