play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Ruszają IGRY 2021 – Juwenalia Politechniki Śląskiej

today10 maja 2021

Background

Turnieje, zabawy, muzyka, rozrywka i atrakcyjne nagrody – to niektóre z atrakcji podczas corocznych Juwenaliów Politechniki Ślaskiej (IGRY 2021 10-14 maja). Wydarzenie jest skierowane do wszystkich studentów, mieszkańców okolicznych miast oraz wszystkich osób zainteresowanych studenckim świętem.

Symboliczne i tradycyjne przekazanie kluczy do bram Gliwic odbędzie się online w poniedziałek o 16.30 i będzie transmitowane na kanale YouTube Politechniki Śląskiej  IGRY 2021. W wydarzeniu weźmie udział JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Prezydent Gliwic Adam Neumann, Przewodniczący Rady Uczelni Artur Tomasik, dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji oraz studenci.

Z uwagi na obowiązujące zasady bezpieczeństwa epidemicznego, IGRY 2021 – podobnie jak przed rokiem – odbędą się w formie zdalnej.

– Przygotowaliśmy szereg wydarzeń, takich jak: turnieje e-sportowe, koncerty, które będą się odbywały w formule online. Mimo, że obowiązują nas obostrzenia kultywujemy tradycję Igrów, a te odbywają się już od 63 lat. (…), mówi Dawid Mordarski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej i dodaje, że IGRY 2021, to nie tylko rozrywka i muzyka, ale także ciekawe rozmowy. Skorzystają m.in. tegoroczni maturzyści, którzy będą mieli okazję poznać kulisy działalności kół naukowych Politechniki Śląskiej w ramach cyklu „Dobry dzień, witom!”.

– Pozyskanie artystów muzycznych było głównym celem, gdyż Igry to przede wszystkim muzyka, a w tradycyjnej wersji Juwenalia Gliwickie to koncerty i dobra zabawa. Nie mamy możliwości przeprowadzenia korowodu czy grillowania, jednak Samorząd Studencki planuje w tym roku kalendarzowym szereg wydarzeń np. kinowanie, które będzie swego rodzaju rekompensatą dla studentów, dodaje Dawid Mordarski.

Podczas tegorocznej edycji Juwenaliów Gliwickich odbędzie się szereg wirtualnych rozgrywek z nagrodami. Poświęcony zostanie im cały dzień tegorocznych obchodów. – Przede wszystkim będą to wydarzenia zdalne. Chcieliśmy żeby możliwie jak najwięcej atrakcji zorganizować w sposób kontaktowy – na zewnątrz. I kilka takich mamy. Na przykład przez cały tydzień będzie czynna wypożyczalnia gier planszowych w Mrowisku. Każdy student, który będzie zainteresowany, będzie mógł taką grę wypożyczyć. Mamy również w planach ciekawy konkurs dla mieszkańców akademików, ale więcej informacji na ten temat opublikujemy na fanpejdżu igrowym, mówi Kacper Bochenko, przedstawiciel organizatorów.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia jest publikowany stopniowo – studenci zdradzają, że pierwszym turniejem organizowanym przez Politechnikę Śląską w ramach wydarzenia będzie GWINT, czyli dwuetapowa gra karciana online, która odbędzie się na dedykowanym serwerze. W trakcie pierwszego etapu zabawy, w którym będzie rywalizować maksymalnie 32 graczy, zostanie wyłonionych 4 zawodników. Ci zawalczą w finale o atrakcyjne nagrody. Rywalizację graczy będzie można śledzić dzięki transmisjom na żywo publikowanym na oficjalnym kanale Igrów.

źródło/foto: Politechnika Śląska

 

 

 

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content