play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ruszają kolejne badania w 3 kopalniach. „Jeśli tego nie złapiemy w dobrym momencie to dojdzie do rozprzestrzeniania się wirusa”

today2 czerwca 2020

Background

Już za kilka dni, w kolejnych kopalniach, ruszą badania przesiewowe na obecność koronawirusa wśród górników. Mowa o takich zakładach jak: Jastrzębie-Bzie, należące do JSW, kopalni Marcel w Radlinie i Ziemowit w Lędzinach. Obecenie w województwie śląskim na COVID 19 choruje ponad 4 tysiące pracowników kopalń – mówił na konferencji prasowej wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

– Z doświadczenia wiemy, że jeśli tego nie złapiemy w odpowiednim momencie, to może dojść do rozprzestrzeniania się tego wirusa w sposób poziomy. Na godzinę 10:00 mamy 8501 przypadków w województwie. To jest ponad 4 tysiące zarażonych górników, dość liczna grupa rodzin górniczych – mówił wojewoda śląski.

– Będziemy to wsparcie dla sektora wydobywczego kontynuować. To nie jest wsparcie dla jednego sektora, to jest walka z epidemią, po to, aby ta transmisja na inne sektory gospodarcze i społeczne, nie miała prawa się przenosić – zaznaczał Jarosław Wieczorek.

Do tej pory w województwie śląskim wykonano ponad 130 tysięcy wymazów wśród mieszkańców.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content