play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ruszył konkurs fotograficzny Obiektywnie Śląskie. Ślaskie przebudzenie- to motyw przewodni

today1 lipca 2020

Background

Ruszył konkurs fotograficzny Obiektywnie Śląskie. Ślaskie przebudzenie– to motyw jego przewodni. Dzisiaj rozpoczyna się XI edycja konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie Śląskie, którego celem jest prezentacja w obiektywie jak najbardziej subiektywnego obrazu Śląska. Termin nadsyłania prac mija 15 września br.

Ruszył konkurs fotograficzny Obiektywnie Śląskie.  Motyw przewodni XI edycji konkursu nawiązuje do obecnej sytuacji epidemii w naszym kraju i naszym regionie.  Temat Ślaskie przebudzenie– nie musi się odnosić jedynie do pandemii,  interpretacja motywu jest dowolna.

Najlepsze prace tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury i sztuki jak: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, fotokastem:  maks. 2 min oraz filmem również maks. 2 min. Termin nadsyłania prac mija 15 września br.

Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl. Poprzez stronę można głosować na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować  o nagrodzie publiczności. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej, która będzie jednocześnie wernisażem najlepszych prac tej edycji. Finał odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, 23 października br.

Na laureatów czekają atrakcyjne NAGRODY:

Nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON​ wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz  kosmetyki z  węgla od Sadzy Soap, wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content