play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Ruszyła charytatywna wyprawa „Ja jadę – Ty pomagasz”

today28 maja 2022

Background

„Ja jadę – Ty pomagasz” – pod taką nazwą organizowana jest rozpoczęta dziś druga edycja charytatywnej akcji, w którą zaangażował się kom. Tomasz Dzierga – wykładowca Szkoły Policji w Katowicach. Start miał miejsce w Siemianowicach Śląskich.

Wykładowca ze Szkoły Policji w Katowicach kom. Tomasz Dzierga wyruszył dzisiaj z Siemianowic Śląskich na wyprawę rowerową do Portugalii, podczas której będzie zbierał pieniądze na leczenie chorej Zosi. Do pokonania ma trasę 3800 kilometrów!

„Ja jadę – Ty pomagasz” – ruszyła charytatywna podróż

To już druga wyprawa rowerowa policjanta kom. Tomasza Dziergi, tym razem celem jego podróży jest Portugalia. Do pokonania czeka go 3800 kilometrów, a wszystko po to, aby zebrać pieniądze i wesprzeć w leczeniu chorą dziewczynkę – Zosię. Organizatora akcji pod blokiem przy ulicy Wróbla żegnało dzisiaj wiele osób, którzy kibicują mu w tym szczytnym celu. Jego start został połączony z piknikiem, na którym można było poznać specyfikę pracy różnych służb mundurowych. Policjanci z siemianowickiej komendy, wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Szkołą Policji w Katowicach, na stanowisku profilaktycznym rozdawali wiele przydatnych gadżetów związanych z bezpieczeństwem. Uczestnicy pikniku mogli także przyjrzeć się z bliska pracy służby więziennej, służby ochrony kolei, służby celno-skarbowej, straży granicznej, straży pożarnej oraz ratownictwa wodnego. Policyjna maskotka Sznupek, w towarzystwie maskotki strażników miejskich kangurzycy Tosi, umilały czas najmłodszym. Dla nich przygotowano również wiele atrakcji w postaci „dmuchańców”, balonów i słodkich poczęstunków. Starsi uczestnicy mogli podziwiać samochody rajdowe i przypomnieć sobie minione czasy, oglądając zabytkowe radiowozy. Na symulatorze hamowania – na stanowisku przygotowanym przez fundację GROT – można było przekonać się, jak ważna jest jazda w pasach bezpieczeństwa.

Tomasz Dzierga, w asyście przedstawicieli różnych służb mundurowych, podmiotów, instytucji i fanklubów, opuścił swoje rodzinne miasto i tym samym rozpoczął zaplanowaną wcześniej trasę, którą można śledzić na Facebook-u. W porozumieniu z Fundacją Dzieciom Wspólnota „Zdążyć z pomocą”, założona została zbiórka on-line, gdzie można wpłacić pieniądze na leczenie Zosi, do czego gorąco zachęcamy.

Źródło i zdjęcie: KMP Siemianowice Śląskie

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content