play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ruszyła zbiórka dla Dominiki, która została pobita na Mariackiej w Katowicach

today19 sierpnia 2021

Background

Została brutalnie pobita, dziś walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła zbiórka dla Dominiki Boryckiej, która na ulicy Mariackiej w Katowicach została zaczepiona, a chwilę później zaatakowana przez 33-letniego mężczyzne. Sprawcę udało się zatrzymać. Jest on doskonale znany organom ścigania.

– Gdyby tylko była wtedy w innym miejscu, gdyby nie zareagowała, a jedynie przeszła obok, być może nic by się jej nie stało… Dominika została pobita w centrum Katowic. Mężczyzna, który to zrobił, niedawno wyszedł z więzienia, po odbyciu 8-letniej kary za pobicie. Co gorsza, po całym zajściu po prostu odszedł i nie udzielił Dominice żadnej pomocy. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek tak bardzo bałam się o swoją córkę. Dziś jedyne pytanie, które krąży w mojej głowie, to czy Dominika jeszcze kiedyś wróci do stanu sprzed pobicia. Córka doznała licznych obrażeń czaszki. Ma uszkodzony kręgosłup, złamaną panewkę żuchwy oraz krwiaka, z którym nie wiadomo co będzie dalej. Wciąż leży w szpitalu, a ja czekam na chociaż jedną dobrą wiadomość, która sprawi, że naprawdę uwierzę w to, że będzie dobrze. Proszę, pomóż mi walczyć o córkę, pomóżcie walczyć o jej zdrowie – mówi pani Małgorzata, mama Dominiki.

LINK DO ZBIÓRKI

Pobicie na Mariackiej w Katowicach. Sprawca chciał wyjechać za granicę

Dokładnie 13 sierpnia policjanci z Katowic zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który 25 lipca na ulicy Mariackiej pobił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Śledczy ustalili okoliczności tego zdarzenia oraz świadków, co pozwoliło na wytypowanie sprawcy. W środę w rejonie bramek na autostradzie A4 doszło do jego zatrzymania. Materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Kryminalni z komendy miejskiej w Katowicach pracowali nad tą sprawą od momentu zgłoszenia przez rodzinę pokrzywdzonej, które miało miejsce kilkanaście godzin po zdarzeniu. Śledczy dotarli do nagrań z miejsca zdarzenia, ale tez do świadków. Na tej podstawie wytypowali i ustalili dane osoby, która mogła mieć związek z tym przestępstwem.

Mężczyzna jest znany policjantom, miał wcześniej kontakty z pseudokibicami jednej ze śląskich drużyn. Po zdarzeniu uciekł i ukrywał się w różnych miejscach, wiedząc, że jest poszukiwany. Przez ten czas kryminalni byli o krok za nim. W rejonie bramek autostradowych w Brzęczkowicach doszło do zatrzymania samochodu, którym podróżował poszukiwany. Mężczyzna był pasażerem i próbował wyjechać za granicę, korzystając z popularnego serwisu proponującego wspólne przejazdy.

 

Fot: zdjęcie poglądowe

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content