play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ruszyło śledztwo ws. wypadku podczas Tour de Pologne

today7 sierpnia 2020

Background

Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęła postępowanie ws. wypadku, do którego doszło podczas Tour de Pologne. Dotąd w sprawie przesłuchano 3 osoby. Na ten moment Prokurator uznał za pokrzywdzonych: holenderskiego zawodnika oraz sędziego.

W tej sprawie niezbędne czynności zostały już wykonane na miejscu zdarzenia. Tam zostały przeprowadzone oględziny, został zabezpieczony monitoring jednej z telewizji, jak również zabezpieczone zostały zdjęcia organizatorów wyścigu. W tej sprawie przesłuchani zostali także pierwsi świadkowie, chodzi o organizatora tego wyścigu i dwie kolejne osoby. To śledztwo jest na początkowym etapie. Do poprowadzonego postępowania prokurator musi ustalić, że spowodowanie obrażeń ciała u tych dwóch osób, było efektem zawinionego działania człowieka, czy też było efektem nieszczęśliwego wypadku – mówiła Marta Zawada Dybek z prokuratury okręgowej w Katowicach.

Dodała również, że w tej chwili trwa gromadzenie dokumentacji z badań oraz ustalanie przesłuchań świadków zdarzenia. Dalsze decyzje także w sprawie ewentualnych zarzutów będą podejmowane w zależności od ustaleń.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content