play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Ruszyły negocjacje GDDKiA w sprawie bieruńskiego węzła i fragmentu S1

today12 kwietnia 2021

Background

Ważna inwestycja drogowa w okolicach Bierunia – na drodze ekspresowej S1 ma tam powstać węzeł drogowy. Negocjacje już się rozpoczęły, a termin realizacji inwestycji wstępnie wyznaczono na rok 2023.

Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna negocjacje w sprawie budowy fragmentu S1 koło Bierunia. Zaproszenie do udziału w negocjacjach wysłano do konsorcjum firm, które realizuje już inny odcinek S1:

– Negocjacje będą dotyczyły zaprojektowania i wybudowania fragmentu drogi ekspresowej o długości prawie 3 kilometrów, odcinka drogi głównej ruchu przyspieszonego o długości 2 kilometrów, drogi zbiorczej pomiędzy węzłem, a układem ulicznym Bierunia, również o długości 2 kilometrów, węzła Bieruń oraz pięciu obiektów inżynieryjnych – tłumaczy Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jest już opracowany wstępny harmonogram realizacji tej inwestycji:

– Zakładamy, że przy przeprowadzeniu w sposób sprawny negocjacji, umowę udałoby się podpisać jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku, a przejezdność całej drogi pomiędzy Mysłowicami a Bielskiem-Białą w 2023 roku – dodaje Marek prusak z GDDKiA.

Negocjacje to konsekwencje unieważnienia w lutym przetargu na odcinek S1 pomiędzy Bieruniem a Oświęcimiem. Ma to sprawić, że budowa tej trasy nie będzie opóźniona o rok. Podpisane są natomiast umowy dotyczące dwóch innych odcinków „ekspresówki”: pomiędzy Oświęcimiem a Dankowicami i Dankowicami a Bielskiem-Białą.

 

Fot. GDDKiA

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content