play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ruszyły zwolnienia w mikołowskim Yazaki Automotive. PUP przygotował wsparcie

today11 sierpnia 2020

Background

Ruszyły zwolnienia grupowe pracowników firmy Yazaki Automotive w Mikołowie. Firma planuje uszczuplenie załogi o 509 osób, czyli prawie o połowę.

Jak argumentowało szefostwo firmy powodem redukcji zatrudnienia jest „pogarszająca się sytuacja w branży motoryzacyjnej spowodowana pandemią, a także znaczący spadek zamówień na wiązki elektryczne dla Fiata 500”. Jak czytamy w informacji „Aktualności Powiatu Mikołowskiego”, Powiatowy Urząd Pracy (PUP) uruchomił na terenie zakładu Punkt Konsultacyjno – Doradczy. Prezentowane są oferty pracy oraz pomoc odchodzącym pracownikom. Zdecydowana ich większość to kobiety.

Proponowane są konsultacje i porady z zakresu doradztwa zawodowego, pośrednictwa, rejestracji w urzędzie oraz przysługujących świadczeń. Doradcy są również dyplomowanymi psychologami, więc w razie potrzeby służą poradą również w takim zakresie.

Na miejscu dostępne są niezbędne wnioski i druki potrzebne do rejestracji w PUP. Swój udział zapowiedzieli również pracownicy Powiatowych Urzędów pracy z Tychów oraz Rudy Śląskiej. Kontakt możliwy jest jeszcze we wtorek na terenie zakładu a można to również zrobić przez stronę internetową, facebooka lub w PUP Mikołów.

Punkt w Yazaki funkcjonować będzie 11 sierpnia, a potem wraz z pracownikami ZUS od 17 do 21 sierpnia. W tych dniach dyżurować będą pośrednicy pracy, przedstawiciele działu ewidencji i świadczeń oraz doradcy zawodowi i psychologowie.

źródło: Aktualności Powiatu Mikołowskiego

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content