play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ryanair przywraca loty. Będą jednak obowiązywały obostrzenia

today12 maja 2020

Background

Ryanair przywraca loty. Będą jednak obowiązywały obostrzenia. Jeden z najpopularniejszych przewoźników lotniczych w Polsce zapowiedział wznowienie 40% pierwotnego rozkładu lotów. Plan ma wejść w życie z dniem 1 lipca.

Ryanair zapowiedział przywrócenie części lotów od 1 lipca 2020. Podano jednak jeden warunek – zniesienie restrykcji dotyczących lotów, a także zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach. Zgodnie z założeniami przewoźnik będzie wykonywał blisko 1000 lotów dziennie. Kursy będą się odbywać na trasach stanowiących 90% stanu sprzed epidemii koronawirusa na świecie.

W połowie marca, gdy zastosowano restrykcje dotyczące lotów, Ryanair utrzymał poziom zaledwie 30 lotów dziennie do takich destynacji jak Irlandia, Wielka Brytania i Europa. Teraz chce powrócić z jak największą liczbą tras. Należy jednak pamiętać o środkach bezpieczeństwa.

Przewoźnik na swojej stronie pisze o:

  • noszeniu maseczki w ciągu całej podróży, na lotnisku oraz na pokładzie samolotu,
  • zmierzeniu temperatury przed wyjściem z domu. Na lotnisku pasażerowie mogą być poddani pomiarowi ponownie. W przypadku zbyt wysokiej temperatury, pasażerowie nie będą mogli kontynuować podróży,

  • odprawie online,

  • ograniczeniu liczby przewożonych bagaży rejestrowanych,

  • zapisaniu karty pokładowej w smartfonie.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content