play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Rybnicka grupa SPEED zatrzymała kierowcę pod wpływem narkotyków ZDJĘCIA

today16 stycznia 2020

Background

Rybnicka grupa SPEED zatrzymała kierowcę pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali kierowcę Skody, mając podejrzenia, że może on być pod wpływem alkoholu. Jak się jednak okazało 30-latek był trzeźwy. Inny był natomiast wyniki narkotestu, który wskazał na obecność narkotyków.

Policjanci ze specjalnej grupy „SPEED”, zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Żorskiej w Rybniku kierującego Skodą Octavia. Policjanci podejrzewali, że 30-letni mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Został przebadany przez funkcjonariuszy urządzeniem do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar wskazał, że był trzeźwy.

Jednak zachowanie kierowcy wzbudziło u policjantów podejrzenie, że może on być pod wpływem środków odurzających. Po przeprowadzeniu badania kierowcy okazało się, że jest on pod wpływem środków odurzających. W efekcie mieszkaniec Rybnika został zatrzymany i doprowadzony do komendy. W jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli marihuanę.

W wyniku dalszych czynności kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu 180 działek dilerskich marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Rybnika dozór policyjny.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content