play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Rybnicki klub znów otwarty. Tym razem zdecydowana interwencja policji

today1 lutego 2021

Background

Strzały, huk granatów i przepychanki pod rybnickim klubem Face To Face. Mimo pandemii, właściciel ponownie otworzył lokal.

Już w zeszły weekend drzwi klubu otwarły się dla gości. Informowaliśmy wówczas, że wylegitymowano blisko 140 osób, jednak impreza nie została ostatecznie przerwana.

Inaczej było w ten weekend. Rybnicki klub Face to Face znów otworzył drzwi lokalu. Tym razem jednak nie skończyło się tylko na spisywaniu wylegitymowanych osób. Policja interweniowała w dużo bardziej zdecydowany sposób.

Podczas interwencji użyła granatów hukowych i broni gładkolufowej. Mundurowi wylegitymowali 213 uczestników wydarzenia i zatrzymali trzy osoby, które podczas przeprowadzanej interwencji naruszyły nietykalność cielesną policjantów – informują funkcjonariusze. W zabezpieczeniu brało udział prawie 150 funkcjonariuszy policji w Rybniku.

Policja swoje działania motywuje agresją ze strony uczestników zdarzenia:

– Na pewno zaobserwowaliście państwo na różnego rodzaju nagraniach, że te osoby były bardzo agresywne w stosunku do policjantów – mówi reporterowi Radia Piekary Aleksandra Nowara, rzeczniczka Rybnickiej Policji.

Z kolei właściciele lokalu są mocno oburzeni takim obrotem spraw:

– Nie było interwencji policji. Nikt się nie wylegitymował. Do nas przyszli bandyci. Weszli, zaatakowali wszystkich ludzi, którzy byli w naszym lokalu – mówi Radiu Piekary Marcin Koza, jeden z właścicieli rybnickiego klubu Face to face.

Otwieranie lokali, mimo obostrzeń sanitarnych, jest wynikiem pogarszającej się sytuacji finansowej przedsiębiorców, którzy je prowadzą. Nie ma już pieniędzy na koszty pracownicze, wynajem i inne wydatki, które są konieczne do utrzymania takich miejsc.

Od dziś otwierają się sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki, nie będzie też godzin dla seniorów w sklepach między 10:00 a 12:00. Zamknięte pozostają jednak między innymi restauracje i hotele. 

Fot. Śląska Policja/Rybnik

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content