play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rybnik

Rybnik: 9-latek wbiegł wprost pod koła samochodu. Policja bada okoliczności

today24 marca 2021

Background

Policjanci ustalają dokładny przebieg wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Gaszowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 9-letni chłopiec wbiegł na jezdnię bezpośrednio pod jadący samochód.

Do potrącenia doszło wczoraj około godziny 16.00 w Gaszowicach na ulicy Rydułtowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że 9-latek, poruszając się chodnikiem w kierunku Rydułtów, wbiegł nagle na jezdnię wprost pod jadący samochód.

Na skutek zdarzenia doznał on złamania nogi i trafił do szpitala. Kierujący volvo, 54-letni mieszkaniec Rybnika, był trzeźwy. Policjanci ustalają teraz dokładny przebieg wypadku.

Pamiętajmy, że każdego uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej uwagi i ograniczonego zaufania. Szczególnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być jednak piesi. Ostrożność w ich przypadku, bez względu na należne pierwszeństwo, to pamiętanie o obserwacji pojazdów i upewnienie się, że kierowca prawidłowo reaguje na obecność pieszego na drodze.

 

Fot/źródło: Śląska Policja/Rybnik

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content