play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Rybnik. Kierowca miejskiego autobusu woził ludzi po amfetaminie

today9 lipca 2020

Background

Policjanci z rybnickiej drogówki wykryli amfetaminę u kierowcy autobusu komunikacji miejskiej. 41-latek wpadł podczas kontroli drogowej – gdy rano wrócił z pierwszego porannego kursu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego autobusem linii nr 9 na dworcu komunikacji miejskiej w Rybniku przy ulicy Budowlanych. Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni mężczyzna jest trzeźwy. Niestety inny był wynik badania wykonanego narkotesterem.

  • cover play_arrow

    Rybnik. Kierowca miejskiego autobusu woził ludzi po amfetaminie Marta Mosiołek

… relacjonuje Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji. Kierowcy zatrzymano już prawo jazdy – pobrano także krew do dalszych badań.

Nasi kierowcy jeszcze na etapie rekrutacji jest sprawdzany – robimy także regularne kontrole, mówi nam Michał Wawrzaszek z Zarządu Transportu Metropolitalnego.

  • cover play_arrow

    Rybnik. Kierowca miejskiego autobusu woził ludzi po amfetaminie Marta Mosiołek

Kontrole pojazdów, w tym autobusów, są systematycznie prowadzone przez policjantów ruchu drogowego. Jest to reakcja na zaistniałe zdarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie kraju. Głośno w ostatnich dniach jest o wypadkach kierowców autobusów w Warszawie. Tam doszło do dwóch takich zdarzeń – zginęła jedna osoba. Jeden z kierowców również był pod wpływem narkotyków.

Fot.: Policja Śląska 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content