play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rybnik

Rybnik: Podejrzany o morderstwo 57-latki zatrzymany WIDEO

today24 stycznia 2020

Background

Martwą kobietę odnalazły w jej mieszkaniu dwie sąsiadki. Śledczy od początku podejrzewali, że kobieta została zamordowana. Oględziny miejsca zdarzenia oraz inne ustalenia doprowadziły śledczych do podejrzanego. 40-letni mieszkaniec Rybnika został zatrzymany. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut morderstwa.

Zwłoki 57-letniej kobiety znalazły jej sąsiadki. Do zdarzenia doszło w środę około godziny 14:00 w jednym z mieszkań na osiedlu Pawlikowskiego. Policjanci wszczęli śledztwo – od początku podejrzewali, że kobieta została zamordowana. W mieszkaniu podczas oględzin m.in. zabezpieczono ślady i przedmioty, które wskazywały na to, że doszło do przestępstwa.

Poszukiwania sprawcy przebiegały bardzo sprawnie. Podejrzanego o popełnienie tej zbrodni mężczyznę namierzono na terenie  Rybnika. 40-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przedmioty, które mogły mu posłużyć w popełnieniu zbrodni.

Zatrzymany złożył wyjaśnienia, które wskazywały na to, że jest sprawcą zabójstwa. Policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu, skąd następnie trafił do prokuratury. Wczoraj, prokurator przedstawił mieszkańcowi Rybnika zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Dzisiaj, żorski sąd podejmie natomiast decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 40-latka.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content