play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rybnik

Rybnik: Stworzył i podłożył bombę na prywatnej posesji!

today29 września 2021

Background

Na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowo aresztował 41-latka, który skonstruował urządzenie wybuchowe i usiłował je zdetonować na posesji mieszkańca Rybnika. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu wielu ludzi i mieniu wielkich rozmiarów oraz za posiadanie substancji psychotropowych, kradzież, włamanie oraz posiadanie amunicji, grozi mu do 8 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy.

W minioną środę, około 14.00, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o podłożeniu podejrzanego przedmiotu. Do zdarzenia doszło na jednej z posesji przy ulicy Janasa w Niedobczycach. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci rybnickiej komendy z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, jak również przewodnik z psem do wyszukiwania materiałów wybuchowych.

Znaleziony przedmiot mógł zagrażać mieszkańcom okolicznych budynków, w związku z czym podjęto decyzję o ewakuacji osób z 3 budynków oraz zamknięciu odcinka pobliskiej drogi. Na miejsce skierowano policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic, którzy ostatecznie zabezpieczyli i przetransportowali przedmiot w bezpieczne miejsce. Po wykonaniu eksperymentu procesowego na poligonie w Katowicach potwierdzono, że jest to urządzenie wybuchowe, które ostatecznie zostało zneutralizowane.

Kryminalni z Rybnika ustalili i zatrzymali podejrzanego, który skonstruował i podrzucił niebezpieczny przedmiot na teren posesji mieszkańca Rybnika. Na wniosek śledczych i prokuratora 41-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

– W toku przeszukania śledczy znaleźli w jego mieszkaniu substancje psychotropowe oraz amunicję kalibru 9 mm. Mieszkaniec Rybnika usłyszał także zarzut kradzieży z włamaniem na budowę w powiecie rybnickim, skąd skradł mienie o wartości blisko 15 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 8 lat więzienia – mówią nam śledczy z Rybnika.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content