play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Rząd luzuje obostrzenia związane z koronawirusem. Jakie zmiany?

today20 lipca 2020

Background

Rząd przygotował nowy projekt rozporządzenia luzującego obostrzenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Zakłada on między innymi skrócenie dystansu społecznego przy obowiązku zakrywania nosa i ust.

Rząd luzuje obostrzenia związane z koronawirusem. Dystans społeczny skrócony do 1,5 metra przy zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust i obniżenie maksymalnego limitu uczestników targów i wystaw do 2,5 metra kwadratowego na osobę.

W Polsce zakażanie jest w ogniskach, więc istnieje nie duże prawdopodobieństwo, że my realnie na ulicy się zakazimy. Stąd też to delikatne skrócenie dystansu z 2 metrów do 1,5 metra. Nie notujemy, generalnie, zakażeń na obiektach sportowych, tym bardziej basenach, aquaparkach. Widzimy, że na stadionach panuje jednak duża odpowiedzialność. Ta odpowiedzialność zarówno ze strony organizatorów spotkań, jak i ze strony samych kibiców – mówił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Rozporządzenie ma wejść w życie we wtorek, 21 lipca, z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać od 4 sierpnia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content