play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Rząd mniejszościowy czy wcześniejsze wybory?

today21 września 2020

Background

Rząd mniejszościowy czy wcześniejsze wybory? W poniedziałek po południu – zbiera się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które podejmie decyzję w sprawie przyszłości koalicji rządzącej.

Co ze Zjednoczoną Prawicą? Czy politycy Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecny szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, pozostaną w rządzie?

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy o ochronie zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw ustawie opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch z Porozumienia. Piętnastu innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

AKTUALIZACJA 16:30

Rząd mniejszościowy czy wcześniejsze wybory? Wciąż nie wiadomo. Mimo,  że zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. Żaden z uczestników tych rozmów nie skomentował czego dotyczyło i jakie decyzje zostały podjęte. Na twitterze o zakończeniu spotkania poinformowała rzeczniczka PiS Anna Czerwińska:

Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie.

/zdjęcie poglądowe

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content