play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Rząd przedłuża zapisy na szczepienia wg zasady „codziennie kolejny rocznik”

today16 kwietnia 2021

Background

Do 17. maja codziennie otwierane będą zapisy kolejnych roczników. Ogłosił to dziś premier Mateusz Morawiecki. Dotychczas ten plan rozpisany był do 24. kwietnia.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił przedłużenie szczepień wg rocznikowej zasady. Jak wynika z jego wypowiedzi do zapisów na szczepienie przeciw COVID-19 kolejne grupy wiekowe, czyli osoby urodzone po 1973 roku będą mogły przystępować  na obowiązujących zasadach aż do 17 maja:

Planujemy do 17.05 włączać do  Programu Szczepień wraz z każdym dniem jeden rocznik.

Szef rządu podkreślił, że na razie program został dostosowany do harmonogramu dostaw. Jednak jeśli te przyspieszą możliwe jest otwarcie szczepień dla wszystkich a nie tylko wyznaczonych roczników:

– Jeżeli tempo dostaw dawek będzie przewyższało tempo osób zapisujących się na szczepienia to będziemy mogli przyspieszyć program zapisów na szczepienia. Na ten moment on jest dobrze ze sobą skorelowany. Jeżeli optymistyczne założenia się potwierdzą to być może przed zakładanym dzisiaj dniem (17.05) będziemy mogli uwolnić wszystkie pozostałe roczniki.

Przypomnijmy, zapisy według roczników rozpoczęły się w miniony poniedziałek. Zgodnie z tą listą dziś ruszyły szczepienia kolejnej grupy czyli osób w wieku 55 lat.

Do tej pory w Polsce podano prawie 8 i pół miliona szczepionek. Tylko minionej doby przeszło 250 tys.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content