play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Rząd wydał rozporządzenie. Koniec omijania obostrzeń

today2 kwietnia 2021

Background

Mimo obostrzeń wciąż chcieli zachować formę. Teraz ma im to uniemożliwić precyzyjne rozporządzenie. Takie właśnie wydał rząd, reagując na omijanie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Precyzyjne wytyczne

Koniec omijania epidemicznych zakazów. Rząd radykalnie ograniczył dostęp do siłowni i basenów. Precyzuje to opublikowane wczoraj wieczorem rozporządzenie. Zgodnie z nim, od dziś z siłowni i basenów jako sportowcy mogą korzystać jedynie członkowie reprezentacji Polski w oficjalnych dyscyplinach olimpijskich. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu tłumaczy, że wprowadzane ograniczenia wynikają ze wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Resort obiecuje, że gdy tylko sytuacja się poprawi obiekty będą powszechnie dostępne.

Przedsiębiorcy na krawędzi

Po rozszerzeniu restrykcji sanitarnych na cały kraj obowiązuje między innymi limit osób mogących się jednocześnie znajdować na terenie sklepu wielkopowierzchniowego, czy miejsca kultu religijnego. Zamknięte są markety budowlane, salony fryzjerskie i kosmetyczne, instytucje kultury – muzea, kina, galerie sztuki, teatry, w centrach handlowych mogą funkcjonować tylko niektóre sklepy. Od dłuższego czasu swoją działalność w bardzo ograniczonym stopniu prowadzą restauratorzy.

W tym tygodniu premier zapowiedział, że przedsiębiorcy dotknięci ograniczeniami sanitarnymi w prowadzeniu swojej działalności otrzymają kolejne środki finansowe. Sytuacja wielu branż jest jednak krytyczna.

 

fot. zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content